пʼятницю, 4 червня 2021 р.

          НЛО (нові літературні обєкти)

Новокаховська міська бібліотека для дітей та юнацтва

    Це теж зробила вона

 І знову – нова  книжка. Кожного разу, коли зявляються наші новенькі новосели, відчуваєш почуття радості від того, що буде що запропонувати дітям, прочитати самій і вкотре здивуватися чи відчути захоплення. Цього разу такі відчуття подарувала нова книга, яку бібліотека отримала від фундації Дарини Жолдак і яка тепер «житиме» у відділі обслуговування читачів-учнів 5-9 класів.

Вона відразу привернула мою увагу. Незвична титулка. Перегорнула, вчиталася в назву. «Це теж зробила вона». Цікаво, хто ота «вона»?

Знайомимося разом.  Перед нами літературно-художнє видання, яке видано за підтримки Швеції, Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин та Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні. Серйозно, правда? То, про що ж книжка? Хто «вона»? Зворотній бік обкладинки дає маленьку підказку. Ось таку:

Дівчата… Жінки. Наші прекрасні українки, які творили і творять історію, які захоплюють та надихають. Ця книжка – це історія в особистостях. Неймовірних, непересічних , видатних українських жінок, які не знали слова «неможливо».  

Вона – княгиня Інгігерда( у хрещенні Ірина) дружина князя Ярослава Мудрого, яка подарувала світові неймовірних дітей і про любов якої співають скандинавські саги…

Вона – Роксолана , султана Османської імперії, єдина в історії законна дружина падишаха, правителя османів, яку правителі сусідніх держав називали королевою, імператрицею…

Вона – Марко Вовчок, Олена Пчілка, Ніна Бічуя - письменниця, наша гордість і слава…



Вона – Наталія Ужвій та Ада Роговцева -  акторка, королева екрану, взірець у житті…


Вона –  Емма Авдієвська - мисткиня, що  не перестає ділитися добром. 

                   Вона -   Софія Русова - громадська діячка, якій належить отой відомий усім нам вислів: «Раз добром зігріте серце вік не прохолоне»… 

Вона – Алла Горська - художниця, яка «не боялася», яка, оцінюючи роботи колег запитувала: «І де тут Україна?»…

Вона – Ізидора Косач - мемуаристка, а ще – сестра Лесі Українки. Це, дякуючи їй, ми знаємо, що у Лесі очі були сіро-блакитні і вона любила грати на фортепіано Бетховена і Шопена… А ще… Вона дуже схожа на Лесю…

А ще тут – важкоатлетка та фехтувальниця, співачка та кінорежисерка, поетка, перекладачка, бібліотекарка… Вона – та, що творила нову Україну; та, що здобула повагу і славу по цілому світу; вона – та, що мріяла і досягала мети. Вона робить це і сьогодні. Ми це робимо. Це зробила  Вона – це зможеш і ти.

Якби не було цієї книжки, її потрібно було б придумати. У нас – друга книжка проекту «Це теж зробила вона». Дуже хотілося б мати ще й першу. Ця книжка - майстрід сьогодення. Читати всім!

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

    Бібліовізит: Краєзнавча година: « В об’єктиві Нова Каховка» У кожного куточка на земній кулі є свої ознаки, що визначають його своєр...