Студія "Оберіг"

Паперові сувеніри до Великодніх свят
Засідання Студії 2 квітня

Великоднє свято з особливим трепетом всі чекають. У магазинах традиційно з’являться різного роду великодні сувеніри, але чому б самому не постаратися в їх виготовленні? Адже зроблені своїми руками великодні вироби мало в чому поступаються магазинним аналогам.

Є чимало чудових великодніх ідей, багато з яких можна зробити всією сім’єю, долучивши до рукоділля навіть маленьких діток. Адже, способів прикрасити свій дім в це чудове свято досить багато. Для розпису і декорування яєць на свято Пасхи використовуються харчові барвники, наклейки, а також всілякі предмети, які знайдуться в кожному будинку.

Тож наші гуртківці цієї неділі почали готуватися до свята, виготовивши паперові  яйця, прикрашені бісером.

Лялька «Семицвітка»
Засідання Студії 19 березня

Яскрава, весела, що світиться веселка з давніх часів вважалася символом успіху і везіння. Якщо веселка спалахне в небі, значить, день буде щасливим і легким.
Ось таке народне повіря…
Діти, які відвідують Студію «Оберіг», незважаючи на дощову погоду, веселку вирішили не чекати, а зробити її самим. Та, не просто веселку,  а ляльку-семицвітку.

Отож, закликаємо всіх бажаючих обрати собі кольори до смаку і зробити прекрасний оберіг для гарного настрою та здоровя.

Червоний – збудливий, гарячий, асоціюється з агресією і небезпекою. Червоним легко привернути увагу до будь-якої реклами. Пульс і тиск крові може підвищитися, якщо довго дивитися на цей колір. Червоний швидко стомлює.

Зелений – природний, заспокійливий і розслабляючий колір, символізує твердість і стійкість. Зелений має властивість зцілювати, він також нормалізує високий тиск.

Жовтий символізує мінливість і внутрішню свободу Жовтий стимулює роботу мозку і нервової системи. Жовтий – це радість, теплота і віра в найкраще.

Фіолетовий. Той, хто вибирає фіолетовий, бажає, щоб усі його думки і мрії стали реальністю.

Помаранчевий позначає дію та ентузіазм. Спонукає йти вперед, допомагає звільнитися від нав’язливих страхів і зміцнює морально. Помаранчевим кольором лікують психічні зриви і депресії. Якщо у вас поганий настрій, подивіться на що-небудь оранжеве. Помаранчевий неодмінно підніме ваш настрій, особливо якщо за вікном зима.

Синій. Спокій і задоволення. Знижує частоту пульсу та дихання, кров’яний тиск, налаштовує організм на ощадливий режим і відпочинок Синій – це єднання з навколишнім, розряджена емоційність, готовність до естетичних переживань і натхненних роздумів. Світло-синій – це також колір безпечності.

Блакитний. Ясність і прямота. Асоціюється з інтелектуальною діяльністю, спокійними роздумами

Рожевий. Романтичність, доброта. Викликає почуття комфорту, позбавляє від нав’язливих думок. Рожевий – це ще й м’який колір, який притуплює емоції гніву і агресії. Якщо після важкого дня ви приходите додому злими і агресивними, гляньте на що-небудь рожеве – і ваша агресія одразу зникне.

Коричневий. Інерція і безпека. Імпульсивна життєва сила червоного в коричневому затемнена, пригашена, заспокоєна. Вибір цього кольору означає підвищену потребу у відпочинку та затишку.

Сірий – це нейтральний колір, достатньо доброзичливий і надійний.

Чорний це авторитетність.. Чорний колір позначає не тільки авторитетність і вагомість, але й агресивність. Існує такий цікавий факт: футбольні судді частіше карають штрафними, а також жовтими та червоними картками команду в чорній формі.


Білий символізує завершеність і досконалість, свободу можливостей і зняття будь-яких бар’єрів. Цей колір також символізує чистоту в релігії. До того ж, білий – це символ рівності, адже саме в ньому поєднуються всі кольори.

ЛЯЛЬКА –МОТАНКА
«Зайчик»
У всіх слов'янських народів, було велике різноманіття саморобних ляльок. Традиції виготовлення ляльок на території, де проживали слов'янські народи існували аж до середини 20 століття. За призначенням слов’янські ляльки діляться на обрядові, оберегові, ігрові, авторські художні ляльки та сувенірні промислові ляльки.


Сьогодні наші гуртківці робили різновид ігрової ляльки-мотанки, а саме: ляльку-зайчика.


Наші ляльки-зайчики  є втіленням добра і лагідності, вони  зроблені з любов’ю, тому  розвивають кмітливість, фантазію та  духовний світ наших діток.
Студія «Оберіг»:
Подарунок до Дня знань

Теплим жовтневим днем  відбулося перше засідання студії «Оберіг».
Діти, які відвідали бібліотеку у цей день, мали змогу не тільки тепло поспілкуватися з педагогом Лепською О.В., а й  переглянути презентацію про ляльки-мотанки,  і зробити власний оберіг  – закладку у формі сови.
                Закладка Сова вийшла дуже кумедна і позитивна, тож немає сумнівів у тому, що наші дітки будуть добре  і легко вчитися весь навчальний рік.
ЛЯЛЬКА –МОТАНКА 
«Подорожниця»


Українська лялька-мотанка – унікальне явище, яке залишили нам у подарунок наші предки, бо саме така лялька прищепить дитині любов до українських народних предметів побуту та традицій, допоможе виховати дитину національно свідомим індивідуумом.На сьогоднішньому  майстер- класі  діти виготовляли лялечку  « Подорожницю» .


У давнину таку лялечку робили для від'їжжаючих. Ця лялечка – оберіг подорожньому в дорозі. Лялечка дуже маленька, повинна поміщатися в долоні або в кишені. Робиться без участі голки. У вузлику у ляльки крупа, щоб подорожній не відчував у дорозі потреби та ниточка, що б не заблукав і обов'язково знайшов дорогу додому,монетка ,щоб водилися гроші.


Немає коментарів:

Дописати коментар

    Бібліовізит: Краєзнавча година: « В об’єктиві Нова Каховка» У кожного куточка на земній кулі є свої ознаки, що визначають його своєр...