Клуб

Клуб «Бібліокафе» Девіз клубу: « Хто багато читає, той багато знає.»
Клуб почав працювати з січня 2015 року для учнів 5-6 класів.

Мета клубу : виховання у читачів бережливого ставлення до книги, розвиток дитячих здібностей, організація змістовного дозвілля дітей.

Цілі і завдання клубу :
Поглиблення і розширення знань читачів, отриманих у школі; виховання у читачів любові до рідного краю, природи; організація, проведення ігор, конкурсів, бесід.

План роботи клубу «Бібліокафе» на 2015 рік

1. Різдвяний бібліосерпантин «З Різдвом Христовим, Україно!» січень
2. Поетичний калейдоскоп «Лиш про любов сьогодні всі слова» лютий
3. Засідання клубу на тему: «Весь світ дитини через книгу» березень
4. Великодні посиденьки «Великдень кличе на гостину» квітень
5. Година поезії «Мамо вічна і кохана» травень
6. Година цікавих повідомлень «Дітям світу сонце й мир» червень
7. Інформаційно-практичний калейдоскоп «Цікава городина» вересень
8. Екскурс в історію «Дружба з книгою - це свято» листопад
9. Новорічний серпантин «Традиції святкування Нового року в різних  
    країнах» грудень     11 січня на абонементі  старшого відділу відбулося перше засідання клубу: Різдвяний бібліосерпантин «З Різдвом Христовим, Україно», на якому дівчатка та хлопчики більш детально ознайомились з тим, як в інших країнах зустрічають Новий рік, а також про народні прикмети, повязані із святкуванням новоріччя. Діти прослухали бесіду про цикл різдвяних свят від Різдва до Водохреща.Особливо дітям було цікаво, що раніше традиційним українським символом на Новий рік був Дідух, а не ялинка. Діти розповідали колядки та щедрівки, які вони вивчили з книжок, узятих у бібліотеці. А завершилось засідання вікториною  та чаюванням. Книгочитограйко. Читання у колі друзів : Австрійська казка «Сосна – гордівниця»
П’ятниця - останній день в робочому тижні. Діти члени клуба «Книгочитограйка» прийшли до молодшого відділу,щоб познайомитись з європейською країною - Австрією.
Ми прочитали народну австрійську казку про «Сосну-гордівницю». Казка сподобалась нашим дівчаткам,які мріють про казкового принца. Але добро приходить тільки до тих,хто і сам його робить для інших людей. А жадібні,злі і черстві самі гинуть від своїх гріхів.
Цікава наука разом з журналом «Смайлик»
(Досліди по сторінкам журнала)
   Весело і змістовно проходить Тиждень дитячого читання у міській  бібліотеці для  дітей. 27 березня у молодшому відділі зібрались діти ,щоб провести наукові досліди по – сторінках журналу «Смайлик». Для цього нам знадобились повітряні кульки,скотч,ножиці,голка, дві виделки, бамбукові зубочистки, скляна пляшка і монетки по десять копійок.
  Спочатку ми перевіряли теорію  цілої кульки. Кульку покривали скотчем і пробивали голкою. Перший раз кулька лопнула ,а на другий залишилась цілою. Дослід вийшов на п’ятдесят відсотків.
  А ось для другого досліду потрібна  була бамбукова зубочистка, пляшка та монета номіналом у десять копійок. Спочатку потрібно було переламати зубочистку у вигляді букви Y і покласти на пляшку разом з монетою. Потім полити все це водою і через де який час монета падала у пляшку сама. Цей дослід вийшов у нас на сто відсотків. Маленькі дослідники відчули себе великими науковцями.   Можливо наші дослідження підштовхнуть дітей вивчати фізику і хімію у старших класах середньої школи.
  Наші читачі  отримали домашнє завдання  провести досліди вдома у колі родини, а за роботу  у стінах нашої бібліотечної лабораторії медалі від «Смайлика» і  маленькі, але дуже смачні цукерочки.
Книгочитограйка:
Голосні читання:   «Двоє братів і четверо велетнів»
  24 лютого неділя - вихідний день.  Можна відпочити і зустрітись з друзями у  міській дитячій бібліотеці,щоб поспілкуватись і помріяти. Дівчатка члени клуба «Книгочитаграйка» зібрались,щоб прочитати разом швейцарську казку «Двоє братів і четверо велетнів».
Ох,ці дівчата! Казка дуже сподобалась,а от фантазія зробила,ще більше.   У нас вийшла вже своя казочка. Когось рятували з печер,когось вилікували від тяжкої хвороби, хтось стане дуже багатою і найкрасивішою дівчинкою на Земній кулі. Все це можливо тільки тоді,коли у дівчат буде добре,співчутливе і не жадібне серце, як у героя нашої казки. 


\

 Засідання клубу: «Книгочитограйка»
Drinkbreak «Гаррі Потер запрошує»(Вікторина за мотивами книги)
  29 січня відбулося засідання клуба «Книгочитограйка» і було воно присвячено загадковому хлопчику  - Гаррі Потерру. Більше двадцяти років читають ці захоплюючі пригоди діти з  різних куточків світу. Не стали винятком і наші читачі.
Першу книгу про пошуки філософського камня і про тимчасову перемогу Гаррі над Лордом Волдемортом прочитали всі бібліотечні  «потеромани».
Історія описує події у Школі Чарів і Чаклунства Гоґвортс, де його найкращими друзями є чарівники Рон Візлі і Герміона Ґрейнджер. Його найцікавішою особистою прикметою є шрам у вигляді блискавки на лобі, який з'явився, коли Темний Лорд Волдеморт спробував вбити Гаррі ще малям, застосувавши закляття смерті .
Наші дівчатка спробували себе у ролі Герміони.Саме ця відмінниця зналася на уроках зелеваріння і усіляких загадкових перетворень. Зілля нам замінили лікарські трави: ромашка,солодка,липа,глід. Ми вчились розрізняти їх по запаху і кольору. А коли у тебе у руці чарівна паличка, то все може  статися! Навіть  можна визвати чарівних істот з загадкового лісу. І це могли зробити ті хто прочитав книгу Джоан Роулінг і відповів на запитання нашої вікторини.


«Книгочитограйка» план роботи на 2019
Січень
Drinkbreak «Гаррі Потер запрошує»(Вікторина за мотивами книги) 9.01.
Лютий
 Крок у Європу Голосні читання: швейцарська чарівна казка «Двоє братів і четверо велетнів» 6.02
Березень
Цікава наука разом з журналом «Смайлик»(Досліди по сторінкам журнала) 27.03
Квітень
Читання у колі друзів.Крок у Європу: Австрійська казка «Сосна –годівниця» 17.04
Травень
Літературний перформанс: «Читай,як зірка» улюблені вірші українських поетів. 15.05
Вересень
Зустріч після канікул.Розкажи свою історію: «Твої літні пригоди» 11.09.
Жовтень
Арт-година: «Наші руки можуть все»(поробки з природних матеріалів) 2.10.
Листопад
Кулінарний майстер - клас. Смачненькі цікавинки від журнала «Малюк Котя» 21.11
Грудень
Літературна вікторина:  «У царстві Снігової Королеви» 11.12

  Година творчого дозвілля: «Як створити сніжинку?»
  У молодшому відділі з грудня по січень 2019 року проходить творчій конкурс : «Моя сніжинка – найкраща!»
   Діти, члени клуба «Книгочитограйка» також вирішили пофантазувати . Ножиці,кольоровий папір,клей,фломастери, трохи творчої  наснаги  , терпіння   і  у нашому відділі засяяли сніжинки різних форм і кольорів. Щоб виявити переможців конкурсу запрошуємо  всіх  наших читачів разом з батьками віддати свій голос  за найкращу сніжинку.
 Підсумки конкурсу у кінці січня 2019 року.


Клуб «Книгочитограйка»:
Голосні читання казка «Біда навчить».
   28 листопада  у молодшому відділі пройшло засідання клуба «Книгочитограйка». Наші дівчатка прочитали болгарську народну казку «Біда навчить». За чашкою теплого чаю подружки обговорювали прочитане і порівнювали її з казкою Лесі Українки. А головне ми провели репетицію театралізованої вистави на Миколаївські свята. Наші юні таланти з великим ентузіазмом взялися до справи. А от що вийде можна буде подивитись 14 грудня.

Засідання клубу «Книгочитограйка»: Крок у Європу.
Угорська казка «Три бажання»
Ось і промайнули великі канікули. І літечко бавить нас своїм останнім теплом. 20 вересня у молодшому відділі зібрались члени нашого клубу,щоб привітати один одного з початком навчального року, розказати про свої літні враження . А щоб дітям не було сумно ми разом прочитали угорську казку «Три бажання.» Гумористична,пізнавальна казка дуже сподобалась маленьким читачам. Вони зрозуміли,що наші бажання повинні бути розумними і продуманими. А щоб щось здійснилось потрібно і самим закотити рукава. 


Майстер – клас . Дарунок до дня Матері  « Я люблю тебе, матуся!»

Мама, мати, матуся... Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово, бо ним ми звертаємось до найближчої, найдобрішої, найкращої, наймилішої для нас людини. Тільки вона нічого не пожалкує для своєї дитини, це вона в хвилину небезпеки ніколи не згадає про себе, все віддасть для того, щоб захистити свою дитину, зазнає будь-яких труднощів, щоб жилось їй краще. Віддасть усю свою мудрість душі, тепло свого серця, своє здоров’я . 
 Любов материнська не знає кордонів, страху, сумнівів. Вона очищає нас, зігріває, зупиняє нас перед безоднею. Мати тяжко страждає, якщо її дітей спіткало лихо, і розквітає, стає молодшою, веселішою, сильнішою, коли бачить, що її діти виросли порядними людьми.  13 травня у молодшому відділі зібрались члени клуба «Книгочитограйка»,щоб своїми руками зробити святкову листівку До дня Матері. Діти працювали з натхненням. Звичайні серветки перетворились на чарівні квіточки.Трохи фантазії, терпіння і листівка готова. І головне вона зроблена своїми руками від душі. Здоров’я і довгих років життя всім нашим матусям.Бесіда-тестування «Чи гарний ти друг?»
Частенько  діти дорікають однокласникам, друзям чи подругам – мовляв, вони нас не розуміють  їм не можна довіряти таємниці, вони байдужі до ваших захоплень…   Біда в тому, що і ви, і ваші друзі досі ще не можите подивитися на себе критично, розібратися, чи заслуговуєте ви на справжню дружбу. Щоб допомогти у цьому нашим читачам,  ми запропанували  відповісти на запитання тесту «Чи гарний ти друг?». А допоміг нам в цьому дитячий журнал «Смайлик»  Відповіді мали  бути відвертими.  У тестуванні прийняли участь учні 3-В класу, які прийшли на засідання клубу «Книгочитограйка». Ми упевнені, що, отримавши результати тесту і зробивши висновки, діти стануть інакше дивитися на друзів, оскільки вони  самі стануть іншими.
Народознавча вікторина: «Квіти рідної України»
(Клуб за інтересами «Книгочитограйка»)
28 березня у рамках Тижня дитячого читання у міській бібліотеці для дітей зібрались члени  клуба «Книгочитограйка» на чергове засідання присвячене квітам України.
  Весна прийшла до нас з запізненням.  І ми зачекались перших квітів. Діти за допомогою електронної презентації вгадували українські народні і літературні загадки про  царство квітів. Троянду, ромашку, волошку знають всі, а от мальва стала для когось чудовим відкриттям.
 Бібліотекарі молодшого відділу підготували контурну карту України. І наші маленькі читачі разом  з  волонтерами  старшого відділу Басовою Ангеліною і колишніми книгочитаграйчиками  Марковець Юлею та Зубенко Сонею наклеїли на карту кольорові квіти. І наша Україна стала квітучою і барвистою. Дитячі руки створили диво! Карта засяяла новими кольорами. Миру тобі наша країна! Ось що хотіли побажати маленькі читачі своїм колажем.


Голосні читання: Словацька народна казка «12 місяців»
(Крок у Європу)
Після шкільних занять до відділу дошкільників і учнів 1-4 класів, завітали дівчатка члени клуба «Книгочитограйка». Сьогодні навіть снігова завірюха сприяла тому щоб відкрити і прочитати саме казку про  12 місяців.  У колі подружок гарно читати і передивлятись улюблені казки. Можна  попереживати  за головну героїню, яка  пішла до лісу за пролісками і зустрілась з братами – місяцями.  А потім передивитись фрагменти однойменного фільму та мультфільму. А після цього ще і казкові пазли зібрати!
Клуб : «Книгочитограйка»
Майстер-клас: «Веселий  сніговик».
   Ось діти і дочекалися  снігу! Весело на вулиці. Сніг з собою не візьмеш, а от зробити веселого сніговика з ватних дисків, клею, кольорового паперу можна завжди.
  25 січня дівчатка 3-4 класів школи гімназії відвідали заняття у клубі «Книгочитограйка» і разом з бібліотекарем  Ярцевою О.Л., зробили своїх сніговиків. Трошки уваги, терпіння, творчості і у нас все вийшло!

План клуба «Книгочитограйка» на 2018 рік
1.   Січень:  Майстер-клас: «Веселий сніговик»
(Поробка з ватних дисків) 25.01
2.   Лютий: Читаємо у голос Крок у Європу: Словацька народна казка «12 місяців» 22.02
3.   Березень: «Народознавча вікторина «Квіти рідної  України»22.03.
4.   Квітень: Бесіда-тестування: «Чи гарний ти друг?»19.04.
5.   Травень: Майстер – клас . Дарунок до дня Матері  « Я люблю тебе, матуся!»10.05
6.   Вересень: Читаємо у голос. Крок у Європу. Угорська казка: « Три бажання».20.09.
7.   Жовтень: Майстер – клас «Умілі руки»(Поробки з природних матеріалів: жолудів, лисття, мушлі) 25.10
8.   Листопад: Читаємо у голос. Крок у Європу. Болгарська народна казка « Біда навчить».29.11
9.   Грудень:  Година творчого дозвілля: « Віршики до новорічних та  Різдвяних свят».27.12


Віршик на пам'ять: «Щедрик,щедрівочка, щедрівочка»
13 січня ми святкуємо свято Меланки, а 14 січня-свято Василя. Саме на ці свята діти щедрують бажаючи господарям здоров’я та щастя, а добрі люди пригощають дітлахів цукерками та солодощами.
   29 грудня відбулась остання зустріч членів клуба «Книгочитограйка» у 2017 році. Діти поспілкувались, записали колядки та щедрівки, і звичайно зробили поробки маленьких янголів та сніжинки, щоб прикрасити вдома свої вікна. Щасливого, Вам Різдва і гарного настрою! Відчиняйте двері та зустрічайте наших колядників!
Клуб «Книгочитограйка»
Майстер-клас: «Осінній вернісаж»
  29 листопада до молодшого відділу прийшли діти для того , щоб з осіннього листя зробити аплікацію  їжачка. Листя разом з дітьми ми назбирали , коли були гарні сонячні дні. Потім обережно розклали його під книжками для сушіння.
   Кожен день школярі забігала до бібліотеки і перевіряли,  чи готові листочки для аплікації . І сьогодні  учні 3 класів зробили своїх осінніх їжачків. Тільки на відміну від справжніх , цих можна принести додому і показати батькам і молодшим братикам і сестричкам. І навіть навчити їх робити таких же самих
          

                  Клуб "Книгочитограйка"
Книгочитограйка: «Ярмарок  професій: «Як до нас приходить хліб?»

   Всі діти люблять їсти запашну скоринку свіжого хліба. Цей присмак дитинства залишається з нами на все життя. «Хліб - всьому голова» , без нього і золото непотріб.  25 жовтня хлопці 4 класів гімназії у бліц - турнірі пригадували хліборобські професії  від аграріїв, комбайнерів, шоферів до мукоробів   і пекарів. А потім ми познайомились з оповіданням  Б. Вовка: «М’якушка» . Хлопчаки прочитали його по черзі і зрозуміли, як багато професій пов’язано з хлібом, який з’являється у нас на столі кожного дня і кожний шматочок потрібно берегти, а не гратись ним у футбол. 

Книгочитограйка: «Добрий день, бібліотека!»
(Зустріч після канікул)
  Як гарно зустрітися з друзями у бібліотеці! Згадати свій літній відпочинок , поділитись своїми враженнями від прочитаних книжок і намалювати море, дельфінів чи можливо сторожовий корабель.


   А хтось із захопленням розповів про поїздку до бабусі у село під Полтаву. І звичайно на малюнку з’явились котик Васько  і песик Буян. А дівчатка малювали квіти. У нас з’явився цілий сад  троянд, півоній, мальв і ромашок. Як приємно згадати аромат  цих літніх квітів. Ми кажемо літу, до побачення!   Ми будемо старанними учнями, щоб зустріти наступне літо з гарними оцінками і хорошим настроєм.


Ботанічна мозаїка: « У царстві квітів»

У міській бібліотеці для дітей відбулася остання зустріч членів клубу «Книгочитограйка» перед літнім відпочинком.   Вона була присвячена квітам. Діти розповіли про улюблені квіти своєї родини. Послухали розповідь бібліотекаря про квіти,  які занесені до Червоної книги України. А Настя Бутенко підготувала легенду про ромашку і троянду. А як же ігри? Були великий кросворд та квіткові ребуси. І на останок художня галерея під відкритим небом. Перед бібліотекою розцвіли тюльпани, ромашки і троянди. Гарного вам літа , діти!Година народознавства: «Писанкові візерунки»
( клуб «Книгочитограйка»)
  Коли у твоїй  душі дзвонять дзвони, лагідне сонце пригріває землю, птахи співають - то це говорить про те, що прийшло довгоочікуване свято -Великдень. У Страсну п’ятницю  відбулось засідання клуба «Книгочитограйка». Діти з задоволенням послухали розповідь бібліотекаря про  весняне свято і його атрибутику. Дівчатка і хлопчики   розфарбували символ Всесвіту – писанку. Українська писанка має понад 100 символічних малюнків  наші  читачі з великою фантазією і задоволенням взялись до цієї справи. А от що у нас вийшло подивіться на фото  і вам сподобається!


                           Свято у бібліотеці!

   Канікули у розпалі. Але дітлахам сумно без книг і без своїх товаришів . Всіх друзів  додому не запросиш, а у бібліотеку можна! 29 березня у відділі для дошкільників і учнів 1-4 класів відбулася лялькова вистава «Ріпка». Головними акторами стали члени клуба «Книгочитограйка». Вони весь березень ретельно готувались до цієї прем’єри .  У залі не було вільного місця! Діти, бабусі, матусі і татусі прийшли подивитись на наших талановитих акторів. Перед виставою бібліотекарі привітали всіх з  Всеукраїнським тижнем дитячого читання,  зробили бібліографічний огляд по сторінках нової літератури, яка надійшла до відділу в останній час, а учениця гімназії Фєфєлова Єва розповіла  вірш С. Чорного «Про ведмедика». Всі діти прийняли участь у «Казковій вікторині» . А нагородою став солодкий приз, але це не головне.  Діти отримали гарний настрій, поспілкувались з друзями і бібліотекарями і взяли почитати нові книжки. Щоб поринути у казку чи відправитись за цікавими пригодами разом з Джуді Муді чи Маленьким Вовчиком.
                                    Майстер-клас
               «Подарунок для мами своїми руками»
    Пригріває вже весняне сонечко, підсихає земля. Усе навколо оживає: дерева, трави, комахи. Веселіше співають птахи. Скоро полетять перші метелики.
    Члени клуба «Книгочитограйка» готували весняні подарунки для своїх матусь. Для цього нам потрібно було взяти кольоровий картон, різнокольорові серветки, фломастери  і медичний пластир. Через півгодини у молодшому відділі з’явились чудові метелики. Дівчатка з задоволенням подарують свій витвір найріднішій людині. Кращій подарунок той, який зроблений  своїми руками, від душі та з любов’ю.                   


   Пізнавальна подорож у Всесвіт
   Що таке Сонячна система? Чи можливо зіткнення галактик? Чому космос чорний і що таке чорні діри? І це далеко не всі запитання, які ставить допитлива дитина… Відповідь на них і багато інших несподіваних запитань ми шукали на засіданні клубу  «Книгочитограйка». А допомагали нам в цьому нові енциклопедії  на космічну тематику. За допомогою цих книжок  учні 3-4 класів познайомились з найяскравішими зірками, дізнались, що таке невагомість і Чумацький Шлях, а також отримали інформацію про найзагадковіші космічні явища.
   А от учні 1-х та 2-х класів з задоволенням розфарбовували космічні розмальовки. Кожен знайшов справу до душі.                  Майстер-клас: «Годівничка для птахів»
     (Впровадження ідеї придбаної на ярмарці бібліотечних ідей в м. Херсоні. Екологічна акція «Світ пернатих чекає підтримки дітей).
   Птахи - наші друзі і помічники, адже саме вони допомагають людям оберігати дерева, знищуючи комах-шкідників. Холодна зима з лютими морозами і снігом -  справжнє випробування для птахів. Але холод пернаті можуть винести, а от нестачу їжі - ні. Лише троє із десяти  зимуючих птахів зустрічають весну. Решта гине від голоду. І тільки людина в змозі допомогти пернатим вижити, підгодовуючи їх взимку.
  Ось і члени клубу  «Книгочитограйка» вирішили допомогти пташкам, зробивши годівнички з соснових шишок за порадою журналу «Смайлик», який і в цьому році отримує міська бібліотека для дітей.  Нічого складного: шишки, мед, пензлик та насіння різних сортів - ось і все , що нам потрібно. І годівничка готова!
   Спочатку подарунки для пташок готували учні 1-2 класів, а потім учні 3-4 класів. А бібліотекар підготувала інформаційний огляд літератури. Який називався:  «Пташиний оркестр». Маленькі читачі змогли ознайомитись з книжками, які висвітлюють загадкову сторінку з життя наших сусідів по планеті.  Акція триватиме до березня місяця. Попереду  нас  чекають  нові зустрічі  і цікаві відкриття!
   План клубу : « Книгочитограйка» 2017
Січень: Майстер – клас «Годівничка для птахів» втілення ідеї Миколаївської бібліотеки для дітей екологічної акції «Світ пернатих чекає підтримки дітей». 27.01.
Лютий:  Пізнавальна подорож у Всесвіт. 24.02.
Березень:Майстер – клас: «Подарунок для мами своїми руками»  0.2.03
Квітень: Година народознавства:  «Писанкові візерунки» 11.04
Травень Ботанічна мозаїка «У царстві квітів»  09.05.
Вересень: «Добрий день,бібліотека !» Зустріч після канікул 29.09
Жовтень: Ярмарок професій: « Як до нас приходить хліб?»27.10
Листопад: Майстер-клас: « Осінній вернісаж»  Проробки з осіннього листя.24.11
Грудень: Віршик на пам'ять «Щедрик,щедрик,щедрівочка» вивчаємо колядки до різдвяних свят.27.12               Клуб: «Книгочитограйка» план  заходів на 2016
1.  Година цікавих повідомлень: «Як до нас прийшла ялинка?» Січень.
2.  Майстер-клас: «Сніжинка – пуховинка» (Як зробити паперову сніжинку?)  Лютий.
3.  Відео-мандрівка: «Таємниця скляної гори»(казки Закарпаття). Березень
4.  Читаємо по-колу: «Материнська любов»(казки про матір). Квітень.
5.  Казкова вікторина: «Чарівне кільце». Травень.
6.  Фольклорна  гра: «Прикмети осені». Вересень
7.  День цікавої книги: «Читач рекомендує читачу». Жовтень
8.  Майстер-клас: «Малюємо виделкою». Листопад.
9.   Літературна вікторина: «Пізнай казку по початку.» Грудень
               Звертайтеся у молодший відділ до бібліотекаря:

                                                             Ярцевої Олени Леонідівни.Наші заходи в 2014 році

Програма  клуба «Книгочитограйка» на  2015 рік
Січень:гра-вікторина «В гостях у Діда Мороза та Снігуроньки».
Лютий: Голосні читання «Чарівні казки Європи».
Березень:Літературна вікторина «Квітка-семецвітка і не тільки..»
Квітень:Голосні читання «На крилах весни»
Травень: Година поезії «Про що співає мушля?».
Вересень:Зустріч після канікул «Веселий дзвоник».
Жовтень:Бібліотечне асорті «Осінні барви».
Листопад:Кругосвітня подорож «Ох,ця каша!»(казки і оповідання про манну,гречану,вівсяну кашу і не тільки).

Грудень:Фольклорна гра: «Прислівя та приказки українського народу про зиму.»


                Вас вітає клуб за інтересами
«Ерудит»


Девіз клубу:
                          Ми – Всезнайки!
                                                    Ми – Читайки!
                          Носа всім утремо
                          І приз заберемо!!!

                          Ми – Пізнайки-молодці
                          Залюбки все знаємо
                          Перемогу в боротьбі
                          Здобути бажаємо!!!

        Клуб «Ерудит» засновано у 2004 році з метою виявлення обдарованих дітей, стимулювання систематичної самостійності їх роботи, підвищення загального рівня знань.
          Учасниками клубу можуть бути учні 4-х класів всіх шкіл міста, які пройшли відбіркові ігри. Підсумком роботи клубу є інтелектуально-пізнавальна гра «Найрозумніший», яка проводиться наприкінці навчального року.

                                    «Найрозумніший»
                      (в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання)
         22 березня 2013 року в приміщенні міської бібліотеки для дітей відбувся фінал 10-го міського конкурсу «Найрозумніший», в якому прийняли участь учні 4-х класів: ЗОШ № 1; ЗОШ № 3; НВК № 2; НВК № 4; школи-гімназії № 9.
         Завітав в гості і голова Новокаховської міської ради Коваленко В. І. звернувся до дітей з привітальним словом та побажав успіхів і перемог. Бо тільки читання, успішне навчання допоможуть визначитись у майбутньому. Порекомендував, щоб у цьому конкурсі приймали участь учні 4-х класів всіх шкіл регіону. Крім  подарунків переможцям, Володимир Іванович приніс кондитерські вироби всім учасникам.
         І ось гра почалась. Відбулось три захоплюючих тури. Після кожного туру, коли журі підраховували бали відбувались цікаві паузи:
1. Літературна вікторина від Баби Яги;
2. Веселі мелодії. Учениця дитячої музичної школи № 1, Пономаренко Юлія виконала пісню
 «Про маму і тата».
         Переможцями стали:
І місце – команда ЗОШ № 3
ІІ місце – команда ЗОШ № 1
ІІІ місце – команда НВК № 2.
         Директор Новокаховської ЦБС, Петрова Людмила Миколаївна вручила почесні грамоти і заохочувальні призи всім учасникам фінальної гри.
Начальник відділу культури і туризму, Іванова Віра  Миколаївна вручила переможцям дипломи і подарунки.
         Депутат Новокаховської міської ради, Миронець Віталій Васильович, привітав переможців, кожному вручив грошові премії. Це перші кошти зароблені знаннями.
         Депутат Новокаховської міської ради, Черепанов Костянтин Ігоревич, подякував дітям за участь у грі і за те, що вони багато знають. Побажав читати якомога більше. Подарував для бібліотеки дві настільні гри для розвитку інтелекту і памяті. Діти гучними оплесками подякували за подарунки.
         Міська бібліотека для дітей підготувала конкурс в координації з міським відділом освіти. Що ж дають такі конкурси? По-перше, створюють трикутник співпраці бібліотека-школа-сімя. по-друге, конкурс для дітей це ще одна можливість повірити в себе і свої сили. І напевно, дітям саме конкурс допомагає зрозуміти, що знання – це перемога, це найкращий скарб у житті. По-третє, конкурс виявляє обдарованих дітей.


Міська бібліотека для дітей в координації з міським відділом освіти,школами міста розпочали відбірковий тур до 11-ї інтелектуально-пізнавальної гри «Найрозумніший».
2014 рік для четверокласників особливий, тому що в цьому році в інтелектуально-пізнавальній грі приймають участь учні 4-х класів усіх (14) загальноосвітніх навчальних закладів Новокаховської міської ради.
До фіналу потраплять 14 найрозумніших і найкращих. Фіналістами  гри вже стали: Мартинішин С.: СЗОШ №8; Патрін Ю.: ЗОШ  №3; Павленко М.: НВК №2; ЯковлєваН.: НВК №;, Старовойтова В.: ЗОШ. №1. Всі хто пройшов до фіналу будуть готуватись самостійно  за допомогою  рекомендаційного списку літератури, який склала бібліотекар Матвієнко Н.М. А ще будуть виконувати  домашнє завдання. Хто зробить все спритніше і старанніше, той і переможе. А бібліотекарі бажають всім успіху на грі, яка відбудеться у березні 2014.
 


                           Клуб «Книгочитограйка»

 З січня 2012 року у дитячій бібліотеці почав працювати  клуб за інтересами , для учнів 1-4 класів : «Книгочитограйка». Діти з задоволенням читають казки, грають, навчаються спілкуватись між собою. І це не випадковість, тому що девіз клуба так і звучить: «ЧИТАЙ.ГРАЙ.СПІЛКУЙСЯ».

    У   2012 -2013 роках ми познайомились з казками Європи. Діти здійснили віртуальні мандрівки до Франції, Англії, Шотландії. Перенеслись у часі і побували у Древній Греції.  Книгочитограйлики побували в Італії,  діти з задоволенням прочитали  і поділились своїми враженнями про італійську народну казку: «Дарунки феї  Кренського озера».

                     Обговорюємо казку: «Дарунки феї Кренського озера».    

           А потім користуючись теплою погодою ми вийшли на вулицю і провели цікаві конкурси. А особливо дітям сподобався конкурс,  де потрібно було намалювати італійську піцу.

                                                    Ми малюємо піцу.

26.10.2012 члени і гості клуба побували в гостях у північних народів, а саме у Швеціїї, Фінляндії та Норвегії. Ми читали і обговорювали  норвежську народну казку: «Мудра дівчина». А потім, як завжди, були рухливі ігри.

                                              Обговорюєм казку : «Мудра дівчина»

                                                             Конкурс: «Дістань мушлю»


     Засідання клубу «Книгочитограйка-2014»

1.  Голосні читання: «Де живуть гноми?»(24.01).
2.  Казкове знайомство: «Віршовані казки» (28.02).
3.  Вікторина-гра: «Казки з хитринкою»(28.03).
4.  Хвилинка - гуморинка: «Ой, і сміху в нас було!»(25.04).
5.  Літературна вікторина: «А у нашого Омелька, ой велика сімейка»(казки про братів та сестер) (30.05).
6.  Літературна гра «Казковий зоопарк»(26.09).
7.  Година спілкування:  «Чарівне слово» (31.10)
8.  Заочне знайомство: «Дитячі письменники-ювіляри -2014».
9.     Новорічний калейдоскоп: «Зимові казки»(29.12)

Немає коментарів:

Дописати коментар

    Бібліовізит: Краєзнавча година: « В об’єктиві Нова Каховка» У кожного куточка на земній кулі є свої ознаки, що визначають його своєр...