вівторок, 4 липня 2017 р.

Запрошуємо до читання!!!

Запрошуємо до читання!!!

Дорогі друзі, спробуйте на смак книжкові новинки нашої бібліотеки!

Читачам середнього шкільного віку пропонуємо разом з Ганусею, вужем Ониськом та цілим Королівством  поринути в неймовірні пригоди…Рутківський, Володимир. Ганнуся. – Л.: Вид-во Старого Лева, 2016. – 253 с.
Розповідь ведеться від ім’я письменника Кості, до якого потрапляє дівчинка Ганнуся, чия мати поїхала у відрядження на Далекий Схід, і дівчинка проводить кілька тижнів у компанії Кості. Він бере її до села Воронівка, де живе його матуся. У селі Кості й Ганнусю чекає багато пригод, знайомство з місцевими дітьми, а також таємнича добра справа, яка спочатку посварить Ганнусю і Костю, а потім – об’єднає їх у спільній роботі.
Крім того, в книжці є дуже гарна словесна гра: у літаку Кость з Ганнусею бавлять час спільним складанням вірша. І ось що в них вийшло:

Незабаром поворот
На садок і на город.
А в долині за городом
Протікає річка з бродом,
А до річки рано-вранці
Ходять з лісу сіроманці,
Вони бігають і виють
В нашій річці ноги миють!

Дерманський, Сашко. Володар Макуци, або Пригоди вужа Ониська. – Вінниця: Видавництво «Теза», 2017. – 157 с.


Що робити, коли сонце падає прямісінько на твою повітку? Як покататися на міжгалактичному макуцельоті? Чи легко врятуватися від метеоритного дощу? Як уберегти корову від зоопарку? 
Не знаєш? Тоді хутчій познайомся з вужем Ониськом, і він тобі про все розповість! 

Дерманський, Сашко. Бабуся оголошує війну. – Вінниця: Видавництво «Теза», 2006. – 160 с.
Друга частина пригод вужа Ониська – екологічна за змістом і дуже цікаво побудована. Онисько і його друзі гостюють у бабусі вужика на ім’я Катастрофа (і це ім’я їй дуже личить, бо іноді вона стає справжнім торнадо, але ніколи без вагомої на те причини). Їм дуже добре, і час минає непомітно. Друзі постійно переповідають про свої пригоди, не знаючи, що попереду на них чекають ще неймовірніші.


Пагутяк, Галина. Королівство. – Вінниця: Видавництво «Теза», 2010. – 376 с.

Мама саме була у відрядженні, коли почались усі ті дива. Спершу з’явився хлопець, який перекидався лисом, а був Принцом. Тоді  кіт Фелікс заговорив. Зрештою відьми і все товариство Книголюбів намагались викрасти книжку, яка виявилась чарівною. А далі… далі з'ясувалось, що це тільки початок пригод і що від  головної героїні залежить доля цілого Королівства.

Пагутяк, Галина. Книгоноші з Королівства. – Вінниця: Видавництво «Теза», 2016. – 376 с.

Події другої книги про Королівство відбуваються через рік. Знову Королівство беруться рятувати діти і коти. Навіщо до Імперії приходять книгоноші, чому їх так бояться, люблять і ненавидять? І чи варто нести світло розуму туди, де воно може само з"явитись? Про все це дізнається читач із нашого, Серединного світу. Авторка врахувала побажання своїх юних і не зовсім юних читачів першої книги, розповівши про нові пригоди знайомих персонажів. 

Проза для підлітків не менш цікава і захоплива, а ще така, що примусить і задуматися, і поплакати, і посміятися, і врешті-решт, зн6айти відповіді на зовсім не дитячі питання…
Знайомтесь!


Хто з дівчаток не мріє чи не уявляє себе принцесою? Хто не захоплювався історією Попелюшки чи не побивався над долею Русалочки Ганса-Христіана Андерсена, яка заради кохання готова була перетворитися на морську піну? Так, ці мотиви глибоко зачіпають, бо     по-справжньому близькі, а можливо, не раз уявно пережиті з різними фіналами, зі змінами імен та героїв.

Марина Павленко добре знає дівчаток-підлітків, їхні переживання, думки, мрії, закоханості, уявлення. Вона розгадує «дівочий світ», а ще вміє цікаво й образно розповісти про пригоди, таємниці, детективні пошуки істини, мистецтво і магію, культуру і язичницькі ритуали, художньо передати народні легенди та повір’я, виписати історію родоводів і створити колоритне тло історико-суспільних подій різних часів. Саме тому її тетралогія «Русалонька із 7-В» уже не один рік поспіль користується популярністю серед читачів-підлітків, а особливо дівчаток. Книги Марини Павленко отримали й визнання фахівців, адже не раз очолювали рейтинги найкращих видань року, а письменниця стала лауреатом найпрестижніших літературних конкурсів і премій у галузі літератури для дітей.

Гридін, Сергій. Не такий . – Л.: Вид-во Старого Лева, 2016. – 175 с.

Ця книга вражає своєю відвертістю. Про школу, родину, суспільство, полишених самих на себе дітей, і взагалі про життя, яким воно є – без прикрас і без купюр, сповнене суворих реалій і випробувань.
Може, хтось скаже, що бути дитиною, тим паче підлітком – просто. Але якщо ти відрізняєшся від решти, скажімо, надмірною вагою, тобі не оминути зневаги і знущань однолітків і навіть дорослих.
Однак у тебе залишається шанс знайти в собі силу піднятися над своїми образами, зусиллям волі змусити себе стати "таким", який порятує не лише себе, а й простягне руку допомоги слабшому.
Книга "Не такий" потрапила до "довгого списку" премії Дитяча Книга року ВВС-2013. Усього до нього увійшли 13 книжок.
Премія Книга року ВВС-2013 проходить у співпраці з Культурною програмою Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР).

Берт, Валентин. Все починається в 13.  – Л.: Вид-во Старого Лева, 2016. – 223 с.


Герої нової повісті Валентина Бердта – підлітки, які опинилися влітку в селі, розраховуючи на страшенну нудьгу. Натомість вони потрапляють у справжні пригоди, не раз навіть містичні – з нічними походами на цвинтар, духами померлих, відьмами, екстрасенсами та паранормальними подіями…


Чупа, Олексій. Вишня і я.  – Л.: Вид-во Старого Лева, 2016. – 126 с.


«Вишня і Я» – нова, дуже особлива повість. Це текст без віку – для дорослих, які ще не забули дитину в своїй душі або шукають її, і для підлітків, які відчувають дорослішання буквально на кінчиках пальців. «Вишня і Я» – про почуття і стосунки, про світ навколо і всередині.

«Це історія покинутої дитини і самотнього чоловіка. І я вклав у цю книгу найбільше свого дитячого досвіду. У розмовах головних героїв (Ярчика та 6-річної Вишні) є багато моїх власних розмов з дитиною, що живе у мені. Насправді, цей свій текст я найбільше люблю, бо у ньому не змушений був писати про політичні/соціальні контексти чи про насильство, яким повне наше життя. У чомусь ця книжка ідилічна. І вона – дуже і дуже моя». 
Олексій Чупа

Бачинський, Андрій. 140 децибелів тиші.  – Л.: Вид-во Старого Лева, 2015. – 126 с.


В автомобільній аварії юний музикант Сергій втрачає не тільки батьків, сестричку, але й слух. Він мусить навчитися по-новому спілкуватися з ровесниками в інтернаті, подолати зневіру і відчай, аби важка втрата не вбила в ньому повністю бажання жити. А також – вирватися зі злочинного кола і врятувати названу сестру від лиха...
"140 децибелів тиші" Андрія Бачинського - "Дитяча книга року ВВС" у 2015 році.Гарного читання!
І не забудьте зварити запашне варення за Ганнусиними рецептами)))

 
Немає коментарів:

Дописати коментар

    Бібліовізит: Краєзнавча година: « В об’єктиві Нова Каховка» У кожного куточка на земній кулі є свої ознаки, що визначають його своєр...