середу, 13 січня 2016 р.


УкраЇно! Доки жити буду, доти вІдкриватиму тебе!
Що нам у тому слові – Україна? Козацька вольниця, золоті куполи Софії, калина у лузі, верба при дорозі, мамина вишиванка, наш гордий Майдан, батьківська хата, пам'ять предків, рушник український… І ці слова Василя Симоненка …                                                                                         В минулому році фонд читального залу міської бібліотеки для дітей поповнився прекрасними книжками, які відкривають читачеві Україну. Це:
500 найцікавіших питань та відповідей щодо народів України./Уклад.: Р.В.Шарібжанов, Г.О. Шарібжанова. – Х.: ВД «Школа», 2010. – 112 с.
Потоцький В.П. 500 найцікавіших питань та відповідей про найвидатніших людей України/ В.П. Потоцький. – Х.: ВД «Школа», 2009. – 112с.

Жабська Т.С., Криниця С.О., Пустиннікова І.С., Шаповалова К.В. Україна. Кращі з 500 куточків, які треба відвідати. – Х.: Веста, 2009. – 248 с.: іл..

       Ми вирішили познайомити своїх читачів з цією топовою  цифрою – 500, запросивши  їх на історико-літературний альманах «Україна: топ 500».                                                                      
                
                                                                                                                                                                            13 грудня, під старий Новий рік, до читальної зали для 5-9 класів завітали девятикласники Новокаховської гімназії.


               Разом ми відкрили для себе те, що на сьогодні в Україні мешкають понад сто народів, серед яких є англійці, афганці, італійці, французи, греки, караїми,тати… Познайомились із деякими особливостями культури німців; дізналися про французьку родину Гобеленів, яким завдячуємо різнобарвними шпалерами в наших домівках; дивувалися впевненості шведів у чарівності мухоморів, поки не дізналися про непереможних берсерків.                                                                                                                                                           Знайомлячись із видатними людьми України, наші гості вперше почули про те, як Сергій Корольов двічі не одержав Нобелівську премію тільки через те, що мав глибоко засекречене життя; відмітили чудове почуття гумору у другого Президента України Л.Д. Кучми та порядність і відданість своєму вчителеві у Андрія Шевченка.
Останньою сторінкою нашого альманаху стала подорож по  чарівним куточкам України, серед яких : старий Хуст із його «Долиною нарцисів», місто Кролевець із диво-яблунею, яку іменують «яблуня-колонія», або просто «княжа»; Коломия з її музеєм-писанкою; Харків з його прекрасними памятниками, Київ зі своїми віковими спорудами, які «дихають» вічністю. У святій Софії Київській вас зустріне образ Оранти-заступниці. За легендою, доки буде жива Оранта і Софія, доки житиме і Київ.

Цією легендою ми закінчили нове знайомство дітей з Україною,  побажавши їм пізнавати свій край, свою рідну землю, бо ж вона варта того, щоб її пізнавати, любити та пишатися нею.

Можна все на світі вибирати сину,
Вибрати не можна тільки Батьківщину.


Немає коментарів:

Дописати коментар

    Бібліовізит: Краєзнавча година: « В об’єктиві Нова Каховка» У кожного куточка на земній кулі є свої ознаки, що визначають його своєр...