Пташині цікавинки
1 квітня – Міжнародний день птахів. В Україні
святкується з 1923 року і є вже традиційним. Щорічно вибирається із усього
пташиного сімейства птах, який стає «птахом року». Символ 2021 року - синиця чубата.
На XII конференції Міжнародної організації захисту птахів, яка
відбулася в 1960 році в Токіо, було прийнято і затверджено таке поняття, як
«національний птах». Але перший національний птах з’явився
ще у 1782 році: це був білоголовий орлан – символ США.
Другий національний птах з’явився у 1940 році в азіатській країні М’янма. Мешканці колишньої Бірми обрали своїм символом павича.
Третім національним птахом у світі став фазан – символ Японії.
Цікаво знати, що… Національним птахом ГАЙАНИ є маленька, завбільшки з курча, пташка з тоненькою шийкою. Це – гоацин. Мешкає у тропічних лісах басейну Амазонки. На відміну від своїх крилатих родичів, має, крім двох звичайних ніг, ще й додаткові, які правлять йому за руки. Ними він тримається за гілля дерев. Птах погано літає і повільно ходить по землі. Захисною зброєю від хижаків є дуже стійкий та неприємний запах. Співати, як звичайні птахи, також не вміє. Гоацин квакає, як жаба.
Птах із легенди… Синій птах. Вчені називають його досить прозаїчно: «кавказький тетерук». Мешкає він у горах Кавказу і Середньої Азії. Цей таємничий красень має півметра у довжину, спів нагадує ніжні звуки флейти. Пір’я у затінку - оксамитово-чорне, на сонці – переливається від небесно-синього до бузкового. Місцеві жителі вважають, що на того, хто бачив і чув птаха, чекає щастя…
У лісах Центральної і Південної Америки мешкає
рідкісний водяний птах - пікапаре. Це –
крилатий «кенгуру», бо своїх пташенят носить у спеціальних «кишенях» під
крилами. Тільки робить це не самка, а самець!
Колібрі – єдиний птах, який може нерухомо висіти в
повітрі і навіть літати задом на перед. Живе у Південній Америці, важить всього
20 грамів.
Вони наповнюють сади і ліси своїм веселим гомоном, в’ють гнізда і виводять пташенят. Вони літають і ходять по землі. Вони несуть яйця і відкладають ікру. Вони передбачають погоду і їм встановлюють пам’ятники за видатні заслуги… Вони – крилаті господарі неба… Більше прочитати про них можна у нас, у МБ для дітей та юнацтва, у відділі обслуговування читачів-учнів 5-9 класів ось у цих чудових книжечках: «Живые барометры рядом с нами»; «Життя видатних тварин» від #Міхаїл Яснов та новенькій книжечці від #Український інститут книги «Дивовижні птахи» від Наталі Торджман.
Немає коментарів:
Дописати коментар