Про бібліотеку

Адреса:   
                                                                                                   
вул. М.Букіна, 36       
м. Нова Каховка               
Херсонська область
Україна 74900                                               

тел:(05549) 7-18-18
detsk.n@yandex.ua

Народження нашої бібліотеки тісно пов’язане з народженням молодого  міста-новобудови Нової Каховки.
30 липня 1952 року в місті відкрилась бібліотека для дітей і юнацтва. (З 1965 року бібліотека обслуговує тільки дошкільників та учнів 1-8 класів і має назву Центральна міська бібліотека для дітей. Сучасна назва з 2010 року Міська бібліотека для дітей). Основою  послужив 10- тисячний книжковий фонд, зібраний комсомольською організацією Одеської державної наукової бібліотеки імені Горького. У своєму першому приміщенні по вулиці К. Маркса бібліотека «мешкала» наступні 29 років.
Очолила юну книгозбірню Катерина Яківна Дудник.
Перший річний звіт зафіксував скромні, але обнадійливі здобутки - 600 читачів;  5,8 тисяч книговидач.
1961 року бібліотека отримала звання закладу культури відмінної роботи. Чверть століття – з 1962 по 1987 – на її базі працювала обласна школа передового досвіду  з питань бібліографічного обслуговування дітей.
Тут  завжди працювали люди, вірні своїй професії, щирі думками і серцем: Євдокія Митрофанівна Карєпова, Таїсія Андріївна  Подзилкіна, Катерина Василівна Лузіна, Катерина Андріївна  Швирьова,  Октябріна  Тихонівна Рульова, Ніна Іванівна Болдирєва…
11 грудня 1985 року бібліотека отримала нове приміщення – по вулиці Букіна. Його площа вдвічі більша , тож і розмістилась тут бібліотека  зручніше.
Збільшилась кількість місць в читальних залах, покращились умови обслуговування читачів.
В бібліотеці почали проводити комплексні масові заходи з популяризації книги: Тижні дитячої та юнацької книги, Дні батьків, пізнавальні конкурси та ігри, заходи з правової орієнтації читачів. В бібліотеці працює ляльковий театр «Буратіно». Впроваджуються інноваційні форми роботи: інтелектуально-пізнавальна гра «Поле чудес», «Зорепад»; книжково-квіткові вернісажі; театралізовані звіти бібліотеки перед своїми читачами й громадськістю; проведення конкурсів на краще дослідження свого роду; бенефіси читачів.
Декілька десятиліть бібліотека для дітей є методичним центром для всіх бібліотек регіону, які обслуговують дітей. На базі бібліотеки щорічно проводяться міські та обласні семінари – практикуми заступників директорів по роботі з дітьми області, а інколи і з областей всієї України.
Сьогодні міська бібліотека для дітей – це центр інформації і освіти, дозвілля і спілкування дітей. Продовжує координувати роботу з міським відділом освіти,  та загальноосвітніми школами, гімназією, ліцеєм, музичною школою, школою мистецтв та іншими громадськими організаціями.
Структура бібліотеки: відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів; відділ обслуговування учнів 5-9 класів.
Щорічно бібліотека обслуговує 3800 користувачів. Серед них дошкільники, учні 1-9 класів, батьки, керівники дитячого читання і студенти. Книговидача складає біля 80 тисяч примірників документів, відвідування – 23 тисячі.
Бібліотечний фонд складає майже 47 тисяч примірників документів: художня, дитяча, науково-пізнавальна, довідкова література – українською, російською, англійською та іншими мовами. Комплектується усіма видами фіксованої інформації: книгами, періодичними виданнями, електронними носіями інформації.
Бібліотека приймає участь у проектах національного та обласного масштабу:
У 2006 році приймає участь у Всеукраїнському конкурсі «Моя мала Батьківщина» на виготовлення книжки-саморобки.
З 2006 року приймає участь у Всеукраїнському конкурсі дитячого читання «Найкращий читач року» (у 2007 році за підсумками конкурсу увійшли до  10 кращих бібліотек України, які залучили найбільшу кількість учасників. І запрошена до м.Львів на фестиваль дитячого читання «Книгоманія – 2007»)
У 2008 році Дар’я Шпорт, учениця 7 класу ЗОШ № 3, зайняла ІІІ місце у обласному етапі конкурсу та отримала  головний приз – поїздку до міста Львів на фестиваль дитячого читання «Книгоманія» в рамках дитячого  книжкового ярмарку «Форум видавців – дітям».
За організацію та проведення Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України – 2011» в бібліотеках Новокаховської ЦБС заступник директора по роботі з дітьми Карпенко В. І., як координатор конкурсу, за залучення до конкурсу 55, 61% дітей і охоплення 92, 85% бібліотек міста та району отримала другу премію, тобто книжок на суму понад 1000 грн. від організатора конкурсу – громадської організації Форум видавців.
- Всеукраїнському тижні дитячого читання
- Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Дитячі історії про  
   найголовніше» (2013р.)
- У обласних проектах:
·        Робота над реалізацією інноваційного проекту із профорієнтації шкільної молоді «Профістарт: юні обирають майбутнє» (з 2012р.)
·        Акція на підтримку дитячого читання: «Пять  сходинок до успіху: увімкни бібліотеку!» (з 2008р.)
·        Проект економічної та фінансової грамотності школярів: «Бізнес-школа «Мільйон – це просто» (з 2013р.)
- Відкритий урок читання (з 2009р.)
- Шевченкіана моєї родини. До 200-річчя Т. Г. Шевченка (2014р.)

З 2010 року приймаємо участь у міжрегіональних ярмарках інноваційних бібліотечних ідей.

У рамках місцевого масштабу:
§  Інтелектуально-пізнавальна гра «Найрозумніший» для учнів 4-х класів (з 2003 р.)
§  Фестиваль-конкурс учнівської та студентської молоді «Смарагдове місто» (з 2004 р.)

В бібліотеці працюють клуби за інтересами:
Ø Бібліокафе
Ø Книгочитограйка
Сьогодні в бібліотеці для дітей працюють досвідчені спеціалісти: ветеран бібліотечної праці з стажем роботи більше 40 років, заступник директора Новокаховської ЦБС по роботі з дітьми Карпенко Валентина Іванівна, яка очолює бібліотеку для дітей з 1982 року; Жаданова Наталія Валентинівна (з 2001 року); Носенко Ольга Анатоліївна (з 1997 року); Матвієнко Наталія Миколаївна ( з 1989 по 1995р.р. та з 2011 року); Ярцева Олена Леонідівна ( з 2011 року); Кольченко Світлана Леонтіївна ( з 2012 року), які роблять свою благородну справу і постійно намагаються йти в ногу з часом, використовуючи в своїй роботі новітні комп’ютерні технології.




Немає коментарів:

Дописати коментар

    Бібліовізит: Краєзнавча година: « В об’єктиві Нова Каховка» У кожного куточка на земній кулі є свої ознаки, що визначають його своєр...